سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

 از هنرهای دستی که این روزها با استقبال بی نظیری از جانب دوستداران هنر های دستی مواجه شده است، هنر فیروزه کوبی می باشد.

 


 

هنر در هم آمیختن سنگ فیروزه با فلز مس و خلق آثار هنری زیبا و درخور تحسین که نظر هر بیننده را به خود جلب می کند.

  

فیروزه کوبی روی مس اصفهان، در بین صاحبان سبک در این عرصه از ارزش و مقبولیت خاصی برخوردار می باشد. هنرمندان فیروزه کوب اصفهان با ظرافت و دقت زیاد سعی در تولید محصولی با کیفیت جهانی دارند.

 


 

به طور کلی می توان گفت هنر فیروزه کوبی به دو بخش عمده تقسیم می شود:

  • ساخت بدنه
  • نشاندن فیروزه که به این مرحله فیروزه کوبی می گویند 

این روزها استفاده از فیروزه کوبی تنها مختص به ظروف نمی باشد و از این هنر ارزنده برای تزئین زیور آلات نیز استفاده می کنند. فیروزه کوبی   اعم از زيور آلات و يا ظروف عبارت از شيئی مسی، برنجی، نقره ای و يا برنزی که  به زیبایی و ظرافت خاصی ذرات و قطعات ريز سنگ فيروزه بر قسمت هايی از سطوح آن به شکل موزاييکی در کنار هم قرار داده می شود و یک اثر فیروز کوبی ارزنده را بوجود می آورد.

 


 

خرید فیروزه کوبی اصفهان،در بین گردشگران خارجی که به اصفهان می آیند بسیار مر سوم می باشد و در واقع این هنر توانسته روح هنر طلب این گردشگران را به خوبی اغوا کند.

 


 

هنرمندان فیروزه کوب اصفهانی با دقت و ظرافت تمام، قطعات کوچک سنگ فیروزه را در کنار یکدیگر با نظم خاصی می نشانن. فاصله موجود بین قطعات فیروزه با لاک تیره رنگ مخصوصی پوشانده می شود.

 


 

هر چه میزان فاصله بین سنگ ها در یک اثر فیروزه کوبی کمتر باشد، آن محصول از ارزش بالاتری برخوردار می باشد. محصولات فیروزه در اصفهان شامل ظروف فیروز کوبی  و بخصوص زیورآلات فیروزه با زیبایی چشم نواز خود توانسته اند، از بین گردشگران ایرانی و خارجی، افراد بسیاری را مجذوب خود نمایند
 برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به وب سایت تک سبد مراجعه نمائید. خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت خرید از تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

اطلاعات بیشتر و خرید

 

 

 


این فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است