سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

امروز قصد داریم با یکی از صنایع دستی بسیار زیبا و چشم نواز اصفهان حرف بزنیم. هنری که دارای پیشینه ای غنی می باشد و در ایران زمین شکل گرفته است. هنر قلمکاری یا چیت سازی هنری برای تولید پارچه های سنتی با نقش و نگار زیبا و چشم نواز.
این هنر که به منظور رقابت با بازار فروش پارچه های چینی در دوران صفویه شکل گرفته است، اوج شکوفایی این هنر در دوران پادشاهی شاه عباس صفوی می باشد. هنری که از پارچه های آن برای تولید محصولات متنوعی که مهمترین و شناخته ترین آن سفره قلمکاری می باشد استفاده می شود.
اگر به شهر اصفهان سفر کرده و به میدان نقش جهان سری زده باشیید حتما به بازار قیصریه این میدان رفته اید. دیوار های ورودی بازار قیصریه پوشانیده شده با سفره قلمکاری اصفهان و پارچه های قلمکاری نفیس می باشند که نشان از کارگاه های تولید قلمکاری در این سرا می باشد.
در گذشته بیشتر خانواده ها از سفره های پارچه ای از جمله سفره قلمکاری استفاده می کدند اما به تدریج این سفره ها جای خود را به سفره های پلاستیکی و یکبار مصرف داده که نه تنها برای محیط زیست ضرر دارد بلکه تهدیدی جدی برای سلامتی انسان نیز می باشد.
آمار نشان می دهد که خرید سفره قلمکاری اصفهان به عنوان یکی از سوغاتی های زیبا و چشم نواز این شهر از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد و این محبوبیت به بیرون از مرزهای ایران نیز کشیده شده است.
فروشگاه اینترنتی تک سبد از جمله عرضه کنندگان محصولات صنایع دستی از جمله قلمکاری اصفهان می باشد که با حذف واسطه ها توانسته است کالای مرغوب را با بهترین قیمت به دست مصرف کنندگان برساند.

 

 


به منظور مشاهده متنوع ترین محصولات صنایع دستی ایرانی و خرید عمده سفره قلمکار اصفهان به وب سایت تکسبد مراجعه نموده و ضمن خرید کالای با کیفیت از تخفیفات ویژه بهرمند شوید.برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید


این فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است