سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

این روزها بسیاری از افراد که به هنر و سنت علاقه مند می باشند و تمایل به حمایت از سنت و پیشینه خود دارند یکی از مشکلاتی کهدر پیش رو دارند پارچه های سنتی برای لباس هایی می باشد که نشان از فرهنگ و سنت غنی ایرانی دارد .
این روزها شاهد کاهش چشمگیر کارگاه های تولید پارچه های سنتی می باشیم از جمله پارچه های سنتی کشور ما پارچه های قلمکاری می باشد که مهد پیدایش این هنر شهر اصفهان می باشد که در سال های اخیر به دلیل خشکسالی زاینده رود شاهد کاهش تولید این پارچه های سنتی می باشیم.
پارچه های قلمکاری از جمله چاپ های سنتی می باشد که برای لباس مورد استفاده قرار می گیرد و نقش و نگارهای زیبا بر روی پارچه های پنبه ای و ابریشمی با استفاده از قلم و رنگ های طبیعی حک میشده که این هنر بسیار وقت گیر و پارچه ای گران قیمت بوده.

 پارچه های قلمکاری علاوه بر استفاده برای لباس برای تولید پرده ها، سفره قلمکاری، کفش های سنتی، روتختی، پرده و..... مورد استفاده قرار می گرفته و این روزها نیز بسیاری از این موارد هنوز مورد استفاده قرار می گیرد و از سوغاتی های شهر اصفهان می باشد.
این روزها پارچه های قلمکاری در اصفهان هنوز نیز تولید می شود و خرید سفره قلم کاری از سوغاتی های این شهر می باشد. این روزها برای حک کردن نقوش بر روی پارچه های قلمکاری با استفاده از نقوش به وسیله‌ی قالب‌های حکاکی و کنده کاری شده می باشد.
پارچه های قلمکاری برای رقابت با پارچه‌های منقوش چینی در بازارهای ایران وارد بازار شده است و استفاده از رنگ‌های طبیعی در تولید پارچه های قلمکاری یکی از برترین مزیت های این هنر می باشد.
برای مشاهده متنوع ترین و با کیفیت محصولات صنایع دستی ایرانی و خرید عمده سفره قلمکار اصفهان به لینک زیر مراجعه نمائید.

 برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید  

 

 

 

 


این فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است