سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

هنر میناکاری یا میناسازی که از صنایع دستی اصیل ایرانی و شهر اصفهان می باشد و با توجه به پیشینه طولانی و آثار بجا مانده از پیشینیان گمان برده می شود که این هنر توسط ایرانیان ابدع شده است و از همین مرز و بوم نیز به سایر کشورها گسیل پیدا کرده است.
در این مقاله قصد داریم شما را با ابزار کار میناکاری آشنا کنیم. شاید برای شما جالب باشد که بدانید هنر میناکاری در بسیاری از شهر های کشور علاوه بر اصفهان تهیه و تولید می شود و به عنوان یکی از مشاغل خانگی پرطرفدار پذیرفته شده، میناکاری تهران، میناکاری شیراز و بسیاری از شهر های دیگر نشان از محبوبیت این هنر دارد.
یکی از مهمترین مواردی که می تواند نقش تعیین کننده ای در کیفیت ظروف میناکاری داشته باشد، کیفیت زیرساخت مینا می باشد. به صورتی که این ظرف باید از جنس فلزات خالص از جمله مس، نقره و طلا یا آلیاژ فلزات با ترکیب درصد مشخص و دقیق باشد تا در حین حرارت دیدن دچار آسیب نشوند.
به عنوان مثال شما یک بشقاب میناکاری تهران را در نظر بگیرید در صورت استفاده از زیر ساخت نامناسب ظرف در حین حرارت دیدن دچار تاول‌هایی در سطح ظرف شده که محصول را خراب می کند بهتر است از زیر ساخت هایی با جنس مس، طلا، نقره، برنج و برنز   استفاده شود.
لازم بذکر است اگر قصد خرید ابزارمورد نیاز برای میناکاری را دارید به این نکته توجه داشته باشید که ضخامت فلز در تهیه‌ی زیرساخت حداقل باید ۰/۸ میلیمتر باشد تا در اثر ایجاد فشار های خمشی و کششی روی ظرف، لعاب روی ظرف دچار ترک خوردگی نشود.
همانطور که گفته شد یکی از زیر ساخت های مورد استفاده برای تهیه ظروف میناکاری شده مس می باشد که لازم است از خلوص بالایی برخوردار باشد، به عنوان مثال ساخت شما حاصل از از ذوب قطعات مستعمل نبوده و ضخامت باید ۰/۸ میلیمتر باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید ابزار کار هنر میناکاری به لینک زیر مراجعه نمائیدبرای مشاهده و خرید کلیک کنید

خریداین فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است